Informacje o Wydarzeniu

 • śr
  27
  Lut
  2019

  New Jazz Scene: Bipolar Order

  20:30

  12on14 Jazz Club
  ul. Stanisława Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa

  50458286_1704048219695806_5639605021029957632_n

  Bipolar Order to zespół powstały z inicjatywy saksofonisty Mateusza Chorążewicza oraz gitarzysty Jakuba Żołubaka. Repertuar grupy stanowią autorskie kompozycje czerpiące ze współczesnej młodej sceny jazzowej, inspirowane słowiańskim i skandynawskim folkiem oraz muzyką improwizowaną. Idea zespołu to połączenie brzmieniowe, w którym każdy z instrumentów traktowany jest równorzędnie, co podkreśla jedność i spójność wykonywanej muzyki.

  Jakub Żołubak - gitara
  Mateusz Chorążewicz - saksofon
  Łukasz Ostrowski-Kunert - gitara basowa
  Wojtek Bylica - perkusja

  START: 20:30
  BILETY: 30 PLN

  ✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
  ✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

  - - - - - - - - - -

  ★ Jakub Żołubak - gitarzysta jazzowy, kompozytor. Edukację pobierał we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestnik licznych warsztatów gitarowych i jazzowych, nauczyciel, autor rozpowszechnionych w kilku tysiącach egzemplarzy multimedialnych kursów gry na gitarze, od kilku lat związany z warszawską sceną jazzową.

  ★ Mateusz Chorążewicz - saksofonista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego Macieja Obary, uczestnik wielu warsztatów prowadzonych przez takie postacie jak Jim Black, Dominik Wania, Zohar Fresco, Andy Middleton, John Escreet, czy Wayne Horvitz. W sezonie 2015/2016 był członkiem zespołu instrumentalnego Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

  ★ Łukasz Ostrowski-Kunert - basista, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Zielonej Górze w klasie mgr Jakuba Olejnika. Laureat 2 nagrody i nagrody specjalnej za wyjątkowe walory artystyczne podczas XXV Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach.

  ★ Wojciech Bylica - perkusista o szerokim spektrum zainteresowań muzycznych - od jazzu i bluesa, fusion, przez amerykański funk, soul, gospel, pop aż do niektórych odmian rocka. Absolwent UMFC oraz Policealnego Studium Jazzu ‚Bednarskiej’. Udziela się w szeregu projektach muzycznych, a przykładowe osiągnięcia to stypendium Fundacji Michała Urbaniaka dla młodych talentów, 3 miejsce na konkursie perkusyjnym Roland V`Drums, wydanie autorskiej płyty z zespołem JazzConstruction, czy nagrania studyjne, m.in. dla Natalii Sikory (debiut płytowy „Absurdustra - próba Norwida”).