Informacje o Wydarzeniu

 • sob
  24
  Lis
  2018

  Bipolar Order w Worku Kości

  20.00

  Worek Kości
  ul. Bagatela 10, 00-585 Warszawa

  Młoda scena jazzowa, słowiański i skandynawski folki plus muzyka improwizowana, czyli koncert Bipolar Order w Worku!
  Zespół powstał z inicjatywy saksofonisty Mateusza Chorążewicza oraz gitarzysty Jakuba Żołubaka. Idea zespołu to połączenie brzmieniowe, w którym każdy z instrumentów traktowany jest równorzędnie, co podkreśla jedność i spójność wykonywanej muzyki.

  Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=nDOy3rX9nFo
  https://www.facebook.com/BipolarOrder/
  https://www.youtube.com/channel/UCxvYOSG7xrw-7QAWO_a8nCQ

  Jakub Żołubak - gitarzysta jazzowy, kompozytor. Edukację pobierał we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestnik licznych warsztatów gitarowych i jazzowych, nauczyciel, autor rozpowszechnionych w kilku tysiącach egzemplarzy multimedialnych kursów gry na gitarze, od kilku lat związany z warszawską sceną jazzową.

  Mateusz Chorążewicz - saksofonista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego Macieja Obary, uczestnik wielu warsztatów prowadzonych przez takie postacie jak Jim Black, Dominik Wania, Zohar Fresco, Andy Middleton, John Escreet, czy Wayne Horvitz. W sezonie 2015/2016 był członkiem zespołu instrumentalnego Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

  Łukasz Ostrowski-Kunert - urodzony 1985 roku, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Zielonej Górze w klasie mgr Jakuba Olejnika. Laureat 2 nagrody i nagrody specjalnej za wyjątkowe walory artystyczne podczas XXV Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach.

  Wojciech Bylica - Perkusista o szerokim spektrum zainteresowań muzycznych - od jazzu i bluesa, fusion, przez amerykański funk, soul, gospel, pop aż do niektórych odmian rocka. Absolwent UMFC oraz Policealnego Studium Jazzu 'Bednarskiej'. Udziela się w szeregu projektach muzycznych, a przykładowe osiągnięcia to stypendium Fundacji Michała Urbaniaka dla młodych talentów, 3 miejsce na konkursie perkusyjnym Roland V`Drums, wydanie autorskiej płyty z zespołem JazzConstruction, czy nagrania studyjne, m.in. dla Natalii Sikory (debiut płytowy "Absurdustra - próba Norwida").
  --------------------------------------
  Cocktail Bar Worek Kości, ul. Bagatela 10, Warszawa
  start godz. 20.00
  Wstęp wolny.
  Ilość miejsc ograniczona przestrzenią Worka i bezpieczeństwem Gości. Klub mieści maksymalnie 130 osób (siedzących i stojących łącznie).
  ---------------------------------------
  W lokalu Worek Kości obowiązuje zakaz wnoszenia własnych napojów i jedzenia.

  Prosimy o nienagrywanie całości koncertu (audio i video) i nieudostępnianie streamingów z odbywającego się u nas wydarzenia z uwagi na ochronę praw autorskich twórców.
  Prosimy o wzajemny szacunek.